Aktuální stav nabídky rezidenčních nemovitostí ve Španělsku

18.10.2011 jsem se vrátil ze Španělska, kde jsem byl na týdenní cestě od Valencie až po San Javier, čili po celé Costa Blance. Byl jsem překvapený z jedné věci, proti loňskému listopadu, kdy jsem zde byl rovněž delší dobu naposledy, došlo k výrazné změně nabídky nemovitostí.

Předloni a loni na každém téměř druhém okně visela cedule, že je nemovitost na prodej. To se výrazně změnilo, cedule zmizely, nemovitostí na prodej řádově ubylo. V cenách se úbytek nemovitostí zatím neprojevil, dobré lokality jsou na stejných cenách jako loni, méně dobré lokality klesly o 10%, výborné lokality - zejména na sever od Alicante, například Javea, začínají pociťovat nedostatek špičkových nemovitostí, zde třeba dům s výhledem na moře nenajdete pod 400 tis EUR. Výrazně se zrychlil prodej zajímavých nemovitosti na dobrých místech.
Klient, kterému hledáme řadové nebo quad domy do 150.000 EUR do 1 km od moře, během posledních 3 týdnů dostal nabídky 6 domů, které mu vyhovovaly, v pátek jsme se domluvili na prohlídkách, zítra tam letí, mezitím se již 2 domy prodaly. Ne, že by obchod vzkvétal, to zatím rozhodně ne, ale oživuje se díky silné poptávce z Ruska, Polska a severských zemí

Nemovitosti v zahraničí - doporučujeme

Kompletní nabídka RSS
Novinky emailem Přihlaste se zdarma k odběru aktualit a akčních nabídek: