Vila u moře nebo dům v horách?

Nemovitosti Bulharsko
Nemovitosti Bulharsko

Vzhledem k neustálému nárůstu počtu turistů i zájemců o druhý domov narůstá v Bulharsku i počet moderních nemovitostí a novostaveb, které nabízejí luxusní a příjemné bydlení. Nemalý zájem je ovšem i o zrekonstruované starší vily a domky u moře v typickém bulharském stylu. Láká-li Vás vila u moře v Bulharsku nebo dům v horách, máte možnost výběru mezi moderní nemovitostí nebo rekonstruovanou starší stavbou s tradičními architektonickými prvky.

Klasické prvky nemovitostí v Bulharsku

Tradiční bulharské vily a domy bývají dvou až tří patrové a jsou typické kombinací kamenného přízemí a dřevěného obložení ve vyšších patrech. Kamenná přízemí, která jsou mistrně řemeslně zpracovaná, v dřívějších dobách sloužila jako prostor pro hospodářská zvířata a sklad potravin. Nebývají tedy rozdělena do více místností a jsou ideální rozlehlou centrální místností.

Dřevěná vyšší patra přečnívají přes okraj přízemí a jsou rozdělena do několika místností. Typickou součástí bývá rohová místnost s otevřenými zdmi, která může sloužit jako krásná terasa. Střechy vesnických domků byly tvořeny kamennými deskami, městské stavby nebo domky bohatších obyvatel byly obloženy červenými taškami, které dominují i v současnosti, kdy jsou tyto nemovitosti po rekonstrukci.

Bulharsko je známé především jako letní destinace lákající na slunné podnebí a písečné pláže, ale tato země se může pyšnit i úchvatnou přírodou a krásnými horami, které si návštěvník může užít nejen v letních měsících, ale i v zimě. Pro zájemce o koupi reality v zahraničí je tak Bulharsko skvělým místem, které je velice atraktivní po celý rok.

Podívejte se na naši aktuální nabídku bulharských nemovitostí.

Nemovitosti v zahraničí - doporučujeme

Kompletní nabídka RSS
Novinky emailem Přihlaste se zdarma k odběru aktualit a akčních nabídek: