Vítejte v nejlepším čase na nákup španělské nemovitosti

Vítejte v nejlepším čase na nákup španělské nemovitosti: Poslední čtvrtletí v roce

Buďme upřímní, léto není dobré období na prohlídky ani na nákup nemovitostí a není to pravděpodobně ani nejlevnější období v roce.

Prohlídky španělských realit ovlivňuje faktor horka

Je to pravda, v létě je ve Španělsku příliš horko a na prohlídky Alicante, Valencie, MurcieAndalusie časový prostor pro návštěvy nemovitostí je opravdu malý, buď ráno, nebo večer, ale mezi polednem a šestou večerní je opravdu obtížný čas. Kromě toho, místní realitky mají v srpnu zavřeno půl dne a zkoordinovat návštěvníka, majitele a realitní kancelář není jednoduché, zejména když jste přijeli jen na pár dní.

Během období dovolených počty prohlídek španělských nemovitostí rostou

Přestože z důvodu dovolených ve Španělsku počty prohlídek rostou koncem jara a počátkem léta, prodeje v tomto období nejsou vysoké. Více návštěvníků a více prohlídek neznamená nutně vyšší prodeje. Vypadá to, že je zde mnoho potencionálních kupujících a prodávající tak mají ještě vysoká očekávání a jejich ochota vyjednávat není velká.

Nejlepší čas pro nakupování nemovitosti ve Španělsku v období realitní krize

Vždycky je dobrý čas koupit nemovitost, když je vhodná příležitost, bez ohledu na měsíc či část roku. Ale na základě poznatků prodávajících a kupujících v předchozích letech, nejlepším časem je konec října, listopad, první polovina prosince a rovněž únor je velmi dobrý měsíc.

Konec roku - nejvhodnější čas k nákupu španělských realit - jaký to má důvod?

Je to proto, že prodávající, kteří neuspěli s prodejem nemovitosti během jara a léta jsou dychtiví prodat jí v poslední části roku. Nejen z důvodu, že obdrží hotovost, ale i proto, že „dům na prodej“ představuje problém, břemeno, kterého je potřeba se zbavit. Začátek roku bez „domu na prodej“ znamená nejlepší start roku, jaký vystresovaný prodávající může mít.

To je náš názor nyní, ale neznamená to nutně, že prodávající prodají svůj dům místo požadovaných 120.000 EUR za 80.000 EUR, jen pro to, že si kupující bude myslet, že prodávající je zoufalý.

Prodávající jistě zváží rozumnou nabídku a bude silně vyjednávat i z toho důvodu, že doposud neprodal. Je třeba si uvědomit, že do tohoto okamžiku, začátku října, majitel slevil cenu k jednání již minimálně dvakrát.

Správný způsob jak pracovat s touto chvílí, je sdělit prodávajícímu Vaší nabídku, nejlépe naznačit, že peníze máte složené na účtě a čekat na psychologický faktor. Ale neříkejte jim, aby zlevnili jejich nemovitost o 40% nebo 20%, protože šance na ztrátu obchodu je pak velmi vysoká.  Z naší zkušenosti vyplývá, že prodávající musí být ten jediný, kdo půjde s cenou dolů, pokud nastává patová situace.

Shrnutí: Jsme na začátku výhodného období na španělském realitním trhu. Načasování je důležité a cash je král. Citlivé nabídky povedou k uzavření obchodu, směšné nabídky obchod zkazí.

Nemovitosti v zahraničí - doporučujeme

Kompletní nabídka RSS
Novinky emailem Přihlaste se zdarma k odběru aktualit a akčních nabídek: